Kategoriler
Genel

Bursa Elektrikçi

Bursa Elektrikçi Emre Elektrik, Acil 7/24 Elektrikçi

Hakkımızda
Emre Elektrik, elektrik tesisatı bakım ve onarımında, kombi, klima, beyaz eşya tamiri alanında sektöre öncü olan köklü bir kuruluştur. Tamir, bakım ve onarım alanında siz değerli müşterilerimiz ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Hizmetlerimiz
Avize Montajı, İnternet ve Telefon arızaları, Pano Montajı Ve Bakımı, Mağaza Elektrik Tesisatları, Aydınlatma Sistemleri, Sigorta Arızaları, Klima Montaj Ve Bakımı, Kombi Tamir Ve Temizliği, Beyaz Eşya Tamiri, Petek Temizliği, Ofis Elektrik İşleri

7/24 Hizmet
Bursa Emre Elektrik servis gücünü müşteri memnuniyetinden alan elektrik arızası olduğu zaman akla ilk gelen elektrikçidir. Siz değerli müşterilerimize Bursa ve merkez ilçelerinde 7/24 en iyi ve en uygun hizmeti vermekteyiz.

Elektrik Arıza ve Tamirat
Elektrik arıza konusunda gerekli tamir ve bakım çalışmalarının çok büyük bir gereklilik olduğu bilinmektedir. Bursa elektrikçi tarafından sunulan hizmetlerin, burada siz değerli müşterilere inanılmaz derecede avantajlı katkısı vardır.

Elektrik Tesisatı Tamiri
İşletme ve konut binalarınızda bulunan Elektrik panolarında mevcut şalter, sigorta ve sayaç gibi malzemelerin bağlantı noktalarının kontrolü, özellikle gevşeme ve arızalı parçaların tespit ve onarımı gerçekleştirilmektedir.

Beyaz Eşya Tamiri
Bursa Beyaz Eşya Tamiri (buzdolabı tamiri, çamaşır makinası montajı ve tamiri, bulaşık makinası montajı ve tamiri, fırın – ankastre montajı ve tamiri) alanında tüm markalara montaj, bakım, onarım ve tamir hizmeti veriyoruz.

Kombi Bakım ve Arıza
Bursa Kombi Servisi Olarak Kombi Bakım, Tesisat Temizleme, Kombi Yedek Parça Hizmetleri Sunmaktayız. Kombi tamiri alanında sektöre öncü olan Bursa Emre Elektrik her türlü kombi markasına tamir, bakım ve onarım hizmeti veriyoruz.

Klima Montajı ve Tamiri
Bursa Klima Servisi alanında tüm markalara montaj, bakım, onarım ve tamir hizmeti veriyoruz. Klima montajı ve bakımı alanında uzman kişilerce gerçekleştirilmesi ve bilinçsizce uygulamalardan kaçınılması önemlidir.

Petek Temizliği
Kombi performasını arttırmak ve tesisattan yüksek seviyede verim almanın başlıca nedenlerinden en önemli ve can alıcı kısmı kombi temizleme, petek temizleme ve tesisat temizleme işlemidir. En uygun ve kaliteli hizmet için bizi arayın.

Bursa Kombi Arıza Tamir Servisi ve Montaj Servisi. Bursa Klima Arıza Tamiri ve Montaj Servisi. Petek Temizliği Hizmetleri. Isıtma ve Soğutma Sistemleri.

Neden firmamızı seçmelisiniz?
Mükemmel Takım
Deneyim sahibi ekibimiz ile ihtiyacınıza yönelik en uygun işçilik ile tecrübelerimizi aktarıyoruz.
Zengin Deneyim
Deneyim sahibiz ustalarımız ile hizmet veriyoruz.
7/24 Çevrimiçi Destek
7/24 profesyonel çevrimiçi müşteri hizmetlerimiz ile görüşebilirsiniz.
Uygun Fiyatlar
Yaptığımız işlerimizde siz değerli müşterilerimize en uygun fiyatları sunuyoruz.

Emre Elektrik, elektrik tesisatı bakım ve onarımında, kombi, klima, beyaz eşya tamiri alanında sektöre öncü olan köklü bir kuruluştur. Tamir, bakım ve onarım alanında siz değerli müşterilerimiz ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Hizmetlerimiz arasında Avize Montajı, İnternet ve Telefon arızaları, Pano Montajı Ve Bakımı, Mağaza Elektrik Tesisatları, Aydınlatma Sistemleri, Sigorta Arızaları, Klima Montaj Ve Bakımı, Kombi Tamir Ve Temizliği, Beyaz Eşya Tamiri, Petek Temizliği, Ofis Elektrik İşleri bulunmaktadır.

Bursa Emre Elektrik servis gücünü müşteri emnuniyetinden alan elektrik arızası olduğu zaman akla ilk gelen elektrikçidir. Siz değerli müşterilerimize Bursa ve merkez ilçelerinde 7/24 en iyi ve en uygun hizmeti vermekteyiz.

Kategoriler
Genel

Bursa Kurtarıcı

Bursa Çekici, Bursa Oto Kurtarıcı, Bursa Oto Kurtarma, Bursa Otoban Çekici ve Yol Yardım servisi olarak 7/24 oto kurtarma, oto cekici, yol yardım hizmeti veriyoruz.
Bursa ve çevresinde 7/24 oto kurtarma, oto cekici, yol yardım hizmeti veriyoruz. Yarı yolda kaldığınızda günün her saati bize ulaşabilirsiniz.

Yunus Oto Kurtarma, Çekici Servisi olarak Bursa ve çevresinde 7/24 oto kurtarma, oto cekici ve yol yardım hizmetleri veriyoruz.

Bursa ve çevresinde 7/24 yol yardım ve yerinde oto kurtarma hizmetleri veren firmamızı yarı yolda kaldığınızda günün her saati arayabilirsiniz. Bize ulaştığınızda alanında uzman ekibimiz donanımlı acil yol yardım ve kurtarıcı aracımız ile hizmetinizde olacaktır.

Hiç endişelenmeyin. Yunus Oto Kurtarıcı Bursa yol yardım ve kurtarıcı servisi olarak 0543 803 81 53 numarası ile size bir telefon kadar yakınız.

Bursa merkez, osmangazi, yıldırım, nilüfer, gürsu, mudanya, gemlik, kestel ilçelerinde müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutarak ve uzun yılların tecrübesi ile 7/24 yol yardım ve kurtarma hizmeti vermekteyiz.

BURSA OSMANGAZİ OTO YOL YARDIM HİZMETLERİ

bursa yol yardım, bursa küçük sanayi oto kurtarma servisi, bursa oto kurtarma, osmangazi oto kurtarıcı, bursa osmangazi oto çekiciler , bursa osmangazi oto kurtarma hizmeti, bursa osmangazi 7 24 oto kurtarıcı , osmangazi acil oto yardım, bursa çekici nilüfer bursa, bursa osmangazi oto yol yardım, bursa osmangazi oto kurtarıcı hizmetleri, bursa osmangazi oto çekiciler, bursa oto kurtarıcı fiyatları, bursa osmangazi oto kurtarma hizmeti, bursa osmangazi 7 24 oto kurtarıcı, bursada osmangazi acil oto yardım, bursa osmangazi oto çekiciler, osmangazi oto kurtarma hizmeti, bursada osmangazi acil oto yardım çekici, kestel oto kurtarıcı, yıldırım oto kurtarıcı, nilüfer oto kurtarıcı, mudanya oto kurtarma

Bursa Nilüfer Çekici, Bursa Oto Kurtarıcı, Bursa Oto Kurtarma, Bursa Nilüfer Çekici ve Yol Yardım servisi olarak 7/24 oto kurtarma, oto cekici, yol yardım hizmeti veriyoruz.
Bursa ve çevresinde 7/24 oto kurtarma, oto cekici, yol yardım hizmeti veriyoruz. Yarı yolda kaldığınızda günün her saati bize ulaşabilirsiniz.

Bugünlerde otomobil teknolojisinin ne kadar ilerlediği hepimizce malum. Buna rağmen otomobillerimizde bulunan akıllı sistemler, elektronik beyinler, patlamış lastikler veya farklı arızalar, sizi her zaman bir oto çekici çağırmaya mecbur bırakabilir.

Böyle bir durumda elbette ki işinin ehli olmuş profesyonel bir oto kurtarıcı çağırmanız gerekiyor. Peki, ulaştığınız araç çekicinin bir yol yardım uzmanı olup olmadığını nasıl bileceksiniz?

İLK KEZ BİR OTO ÇEKİCİ ARACINIZI MI ÇEKİYOR?
Hiçbirimiz kullandığımız aracımızın arızalanmasını, bizi yarı yolda bırakmasını ya da Allah korusun bir kazaya dahil olmayı aklından bile geçirmek istemez.

Bu sebepten bir çoğumuz aracımız bir oto çekici ile yedekleneceği zaman buna hazırlıklı değilizdir. İşte böyle bir durumda kaldığımız zaman eğer ilk defa oto kurtarıcı ile araç çektiriyorsak Bursa Nilüfer En Yakın Çekici olarak bilmeniz gereken önemli hususları sizin için sıraladık;

NEDEN ÇEKİCİ ÇAĞIRMALIYIM
Neden çekici çağırmalıyım diyebileceğiniz ve size göre altı üstü basit bir kaza yaptınız ama kesinlikle bilmeniz gerekiyor ki böyle bir durumda bir yol yardım çağrısında bulunarak oto çekici çağırmak sizin için en doğru tercih olacaktır.

KOLAY VE EKONOMİK ARAÇ ÇEKTİRME
Bir yere giderken veya gelirken ya da gideceğiniz yere hızlı bir şekilde varmaya çalışırken, yani gün boyu çoğunlukla araç kullanıyoruz.

OTO KURTARMA FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?
İstemeyiz tabi ama diyelim ki aracınız yolda kaldı ve aracınızı bir oto kurtarıcıya çektireceksiniz. İster sigorta firmanız ödesin, ister garanti kapsamındaki aracınızın yol yardımı, ister siz ödeyin, bu hizmetin fiyatlandırılmasında hangi faktörlerin etkili olduğunu bilmekte fayda var.

Öncelikle her araç çekim operasyonunda farklılıklar olduğunu, bu farklılıkların fiyatı doğrudan etkilediğini belirtmek lazım. Peki nedir bu farklılıklar;

Aracınızı çekecek olan oto kurtarıcının cinsi. Bu durum aracınızın tipine, ağırlığına, boyuna, yüksekliğine ve mevcut durumuna (arızalı, kazalı, ters dönmüş, tekerler kırık vs) ya da bulunulan konumda oto kurtarıcının manevra imkanına ve çeşidine göre değişebilir. Araç eğer boğazı geçecek ise Oto Kurtarıcının İstinye ya da Sirkeci gemi hattına uygunluğu söz konusu olacaktır. Aracın ağırlığı belli bir kilogramın üzerinde ise oto kurtarıcı Yavuz Sultan Selim köprüsünü kullanacğından dolayı fiyatta farklılık oluşacaktır.

Konum: Mesafe ile karıştırılmaması gereken bir faktör. Aracınızın yoğun trafiğin ortasında mı, otoyolda mı, kapalı bir otoparkta mı, arazide çamurda mı, sel basmış bir yerde mi, tren raylarının üzerinde mi vs kaldığına, manevra yapılabilecek alanın müsaitliğine göre değişir.

Mesafe: Aracınızın alınacağı yerden bırakılacağı yere olan mesafe fiyatlamada ana etkenlerdendir. Elbette mesafe uzadıkça km başı ücret bir miktar düşüş gösterir. Planlanan rota üzerindeki otoyol, köprü, gemi vs geçiş ücretleri de hesaba katılır. Örneğin Beylikdüzü’de aracınız arıza yaptı. Aracınızı oto kurtarıcı ile Zincirlikuyu’daki yetkili servise götürmek istiyorsunuz. Birinci alternatif daha yoğun trafikli ancak daha kısa, ikinci alternatif daha hızlı, ancak otoyol geçiş ücretli ve d10 km daha uzun olacaktır. oto kurtarıcı da talebinize göre fiyatlandırma yapacaktır.

Aracın durumu: Aracın tekerleri kilitlemiş olması, tekerlerin kırık olması, aracınızın çekim işleminde ekstra aparatlar kullanılmasını gerektirebilir. Bazı durumlarda iki oto kurtarıcı birlikte işlem yapmak gerekebilir. Bu durum fiyatı etkileyebilir.

Elbette her durumda sigortanızın size tanıdığı hakları, yani araç çekim ücretinin ne kadarının karşılandığını, sadece arıza durumunda ve en yakın servise kadar mı yoksa limitsiz mi olduğunu öğrenmek, ekstra fiyatlandırmaların içeriğini de detaylandırmakda fayda var.

Kategoriler
Genel

Bursa Gemlik Lastikçi Lastik Tamiri, Konumuma En Yakın Lastikçi

Bursa Gemlik Lastikçi Lastik Tamiri, Konumuma En Yakın Lastikçi. Bursa Gemlik Lastikçi, Gemlik Lastikçi En Yakın Lastikçi, Bursa Gemlik Oto Lastik Tamircisi, Yolda Lastik Tamiri. Bursa Gemlik ve çevresinde lastiğiniz patladıysa profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bursa Gemlik’nın Gemlik ilçesinde 7/24 acil lastik tamircisi Yurt Lastik Yol Yardım Servisi olarak lastik tamir hizmetini ayağınıza kadar getiriyoruz. Yarı yolda kalmanıza gönlümüz razı olmuyor. 10 yılı aşan tecrübemiz ve deneyimli ekibimiz ile kamyon, tır, otobüs, minibüs, traktör, iş makinesi vb. tüm araçlarınızın, binek araçlarınızın lastik tamir ve değişim işlemlerini itina ile yapıyoruz. Özel donanımlı lastik yol yardım aracımız, son teknoloji lastik yol yardım ekipmanlarımız ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Bizi aradığınızda lastik tamir ustalarımız yaklaşık yarım saat içerisinde bulunduğunuz yere gelecek ve gerekli lastik tamir veya değişim işlemlerini gerçekleştirecektir.

Bursa Gemlik, Gemlik Lastikçi, Gemlik Lastik Tamiri, Özlüce, Gemlik Lastik Tamircisi, Yüzüncüyıl, Görükle, Gemlik ve Bursa Gemlik’nın Gemlik ve diğer tüm ilçelerinde 7/24 nöbetçi lastikçi ve acil lastik yol yardım servisi olarak son teknoloji ile donatılmış lastik yol yardım aracımız ve alanında uzman ekibimiz ile yerinde lastik tamiri hizmeti vermekteyiz. Lastiğiniz patladığında, lastiğinizin havası indiğinde, lastiğiniz yıpranıp patladığında veya lastiğinize çivi gibi herhangi bir delici unsur isabet etmesi sebebi ile lastiğiniz indiğinde veya bunlardan başka herhangi bir araç lastik sorunu sebebi ile yarı yolda kaldığınızda, 0536 445 2163 No’lu hattımız üzerinden konuma en yakın lastikçinizi arayın, bulunduğunuz yere gelip lastik tamir veya lastik değişim işlemlerinizi itina ile gerçekleştirelim. Sorunsuz bir şekilde yolunuza devam edin. Patlak lastik tamiri, yerinde lastik değişimi işlemlerinde Bursa Gemlik Yurt Lastik Yol Yardım Servisini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Lastikçi En Yakın Lastikçi, Bursa Gemlik Oto Lastik Tamircisi, Yolda Lastik Tamiri. Bursa Gemlik ve çevresinde lastiğiniz patladıysa profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bursa Gemlik ve çevresinde lastiğiniz patladıysa ve yolda kaldıysanız endişelenmeyin. Bursa Gemlik Lastik Tamiri servisimizi arayıp lastik tamir ustalarımıza konumunuzu bildirdiğinizde, uzman ekibimiz yaklaşık yarım saat içerisinde bulunduğunuz konuma gelecek ve hizmetinizde olacaktır. Lastiğiniz patladığında günün her saati profesyonel ekibimizi arayabilirsiniz. Uzman ve deneyimli lastik tamiri ve yol yardım ustalarımız Bursa Gemlik ve çevresinde 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Bursa Gemlik’da 24 saat açık nöbetçi lastikçi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bursa Gemlik’da şehir içinde veya şehir girişinde, Gemlikda veya mahallenizde aracınız ile ilgili herhangi bir lastik sorununda bizi çekinmeden arayıp ücretsiz danışmanlık hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. Yarı yolda mı kaldınız? Yurt Lastik’i arayın, konumunuzu bildirin. Bulunduğunuz yere gelelim. Derdinize derman olalım. Acil lastik tamiri ve servis hizmetimiz günün her saati mevcuttur. Aracınız aracınız binek, ticari veya iş makinesi olsun, her türlü lastik sorununuzda yanınızdayız. Yurt Lastik Yol Yardım Servisimiz ile yolunuza güvenli bir şekilde kaldığınız yerden devam etmenin tadını çıkarın. Bursa Gemlik Lastik Tamiri Hizmet Bölgelerimiz: Bursa Gemlik ve tüm ilçeleri, Gemlik, Gemlik, Gemlik, Gemlik, Görükle, Özlüce, Gemlik, Gemlik, Gemlik, Yunuseli, Acemler, Beşyol, Bursa Gemlik İstanbul Yolu, Bursa Gemlik Yalova Yolu, Bursa Gemlik Ankara Yolu, Bursa Gemlik İzmir Yolu

Adliye Lastikçi Lastik Tamiri, Ata Lastikçi Lastik Tamiri, Balıkpazarı Lastikçi Lastik Tamiri, Büyükkumla Lastikçi Lastik Tamiri, Cihatlı Lastikçi Lastik Tamiri, Cumhuriyet Lastikçi Lastik Tamiri, Demirsubaşı Lastikçi Lastik Tamiri, Dr.Ziya Kaya Lastikçi Lastik Tamiri, Engürücük Lastikçi Lastik Tamiri, Eşref Dinçer Lastikçi Lastik Tamiri, Fevziye Lastikçi Lastik Tamiri, Fındıcak Lastikçi Lastik Tamiri, Gençali Lastikçi Lastik Tamiri, Güvenli Lastikçi Lastik Tamiri, Halitpaşa Lastikçi Lastik Tamiri, Hamidiye Lastikçi Lastik Tamiri, Hamidiye (Merkez) Lastikçi Lastik Tamiri, Haydariye Lastikçi Lastik Tamiri, Hisar Lastikçi Lastik Tamiri, Karacaali Lastikçi Lastik Tamiri, Katırlı Lastikçi Lastik Tamiri, Kayhan Lastikçi Lastik Tamiri, Küçükkumla Lastikçi Lastik Tamiri, Kumla Lastikçi Lastik Tamiri, Kurşunlu Lastikçi Lastik Tamiri, Kurtul Lastikçi Lastik Tamiri, Muratoba Lastikçi Lastik Tamiri, Narlı Lastikçi Lastik Tamiri, Orhaniye Lastikçi Lastik Tamiri, Osmaniye Lastikçi Lastik Tamiri, Şahinyurdu Lastikçi Lastik Tamiri, Şükriye Lastikçi Lastik Tamiri, Umurbey Lastikçi Lastik Tamiri, Yeni Lastikçi Lastik Tamiri, Yeniköy Lastikçi Lastik Tamiri

Bursa Gemlik lastik tamiri, Bursa Gemlik lastikçi, Bursa Gemlik en yakın lastik tamircisi, Bursa Gemlik acil lastik tamircisi, Bursa Gemlik lastik patladı, Bursa Gemlik acil yol yardım, Bursa Gemlik lastik tamircileri, Bursa Gemlik mobil lastikçi, Bursa Gemlik oto lastik hizmeti, Bursa Gemlik acil lastik hizmeti, Bursa Gemlik acil lastikçiler, Bursa Gemlik en yakın lastikçi, Bursa Gemlik lastik firmaları, Bursa Gemlik otomobil lastik, Bursa Gemlik oto lastikçi, Bursa Gemlik gececi lastikçiler, Bursa Gemlik lastik tamiri, Bursa Gemlik araç lastiği, Bursa Gemlik lastik fiyatları, Bursa Gemlik lastikçiler, Bursa Gemlik oto yol yardım, Bursa Gemlik ucuz lastikçi, Bursa Gemlik gece açık lastikçi, Bursa Gemlik lastik değişimi, Bursa Gemlik mobil lastik tamiri, Bursa Gemlik gece açık lastikçiler, Bursa Gemlik çıkma lastik, Bursa Gemlik teker patladı, Bursa Gemlik lastik hizmeti, Bursa Gemlik 7/24 lastik hizmeti, Bursa Gemlik 7/24 petlas lastik, Bursa Gemlik 7/24 traktör lastiği, Bursa Gemlik 7/24 petlas lastik fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 petlas kışlık lastik, Bursa Gemlik 7/24 hankook lastik fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 oto lastik fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 13 jant lastik fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 en uygun lastik fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 starmaxx lastik fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 lastik kampanya, Bursa Gemlik 7/24 215 55 r16 kış lastiği, Bursa Gemlik 7/24 kış lastiği kampanya, Bursa Gemlik 7/24 en yakın lastikçi, Bursa Gemlik 7/24 185 65 r15 kış lastiği, Bursa Gemlik 7/24 petlas kış lastiği fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 kaplama lastik fiyatları, Bursa Gemlik 7/24 lastik fiyatları petlas

Yurt Lastik olarak, Bursa Gemlik merkez ve diğer Bursa Gemlik ilçelerinde müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutarak, uzun yılların tecrübesi ile 7/24 lastik yol yardım ve yerinde lastik tamiri hizmeti veriyoruz. 0536 445 2163 No’lu hattımız üzerinden uzman ve deneyimli lastik tamir ustalarımıza ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Reglaj Ayarı Nedir? Nasıl Yapılır? Gerekli mi?

Reglaj Ayarı Nedir? Nasıl Yapılır? Gerekli mi?

Reglaj ayarı aslında çoğu insanın bildiği, fakat uygulamadığı bir yöntemdir. Sanıldığı kadar zor olmayan reglaj ayarı, radyatör vanalarıyla oynama yapılarak yapılan bir ayarlamadır. Kombiye en yakın radyatör muslukları kısılıp, en uzaktakileri tamamen açılması işlemine reglaj ayarı denir. Radyatörlere giden su hacmi, kombiye en yakın olandan en uzak olana gidene kadar ivme kaybeder. Bu da peteklerin alt kısımlarının soğumasına ya da kombiye uzak olan peteklerin neredeyse hiç ısınmamasına yol açar. Reglaj ayarı yapılmayan peteklerin alt kısımlarına dokunulduğunda, bu bölgelerin soğuk olduğu hissedilebilir. Petekleri ısıtmak için kombinin derecesini artırmak yerine reglaj ayarı yapıldığında peteklerin verimliliği artacak ve daha iyi ısıtacaklardır.

Petek reglaj ayarı, peteklerin eşit şekilde ısınmasını sağlayan, kombi petek vanalarını kapatıp açarak yapılan basit bir ayarlama yöntemidir. Peteklerin vanasını ayarlama yani diğer adıyla reglaj ayarı, enerji tasarrufu açısından yapılması gereken bir uygulamadır. Petek vanası ayarlama yani reglaj ayarı karmaşık gibi görülen ama mantığı çözülünce çok basit olan bir uygulamadır.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır? Reglaj Ayarı Ne İşe Yarar?
Kalorifer peteklerinin kombiye uzaklığına göre yapılan petek vanası ayarına reglaj ayarı denir. Yapılan bu işlemle birlikte peteklerin kombiye uzaklık durumuna göre daha uzak peteklerin daha verimli yanması sağlanır.
Bu ayar kalorifer tesisatınıza bağlı peteklerin vanalarından yapılmaktadır. İlk olarak kombiye en yakından uzağa doğru peteklerin sıralaması çıkartılır. Peteklerinizde çift vana kullanıldı ise bu ayarı altta kalan sık kullanılmayan vanadan yapılması gerekmektedir. Üst vanalardan da yapılırsa petekleri açıp kapatmak gerektiğinde bu ayar bozulur bu yüzden her zaman kullanılmayan alt vanalardan yapınız.

Reglaj Ayarı Hangi Vanadan Yapılır?
Her petekte sıcak su girişi ve su çıkışı olacak şekilde iki vana olur. Bu vanalardan sıcak su girişi genellikle üstte yer alır. Kalorifer petek vanalarının ikisi de altta ise sağdaki sıcak su girişi, soldaki ise su çıkışıdır.

Petek vana ayarı yapılırken su çıkış vanasının tam olarak açık konumda olması gerekir. Reglaj ayarı yapmak için üst vana yani sıcak su girişi vanası kullanılır. Her iki vanası da altta olan radyatörlerde yine sıcak su giriş vanasından ayarlama yapılır.

Vana ayarını yaparken kombi açık olduğu halde vanalarının tamamen kapatılması, kombiye ya da pompasına hiçbir şekilde zarar vermez. Bu nedenle endişe edecek bir durum yoktur.

Kalorifer vanası açılırken hangi tarafa çevrileceği karıştırılan bir durumdur. Vanayı sola doğru çevirdiğinizde vana açılır, sağa doğru çevirdiğinizde ise vana kapanır.

Reglaj Ayarı Gerekli Mi?
Evet reglaj ayarı uzaktaki peteklerin daha verimli ısınması için yapılması gereken bir işlemdir bu işlem Kombi ve benzeri cihazlarla ısınan ve son petek ısınmıyor şikayeti olan tüm ev ve iş yerleri bu ayarı yapmalıdır. Reglaj ayarı yaptınız fakat son petek yinede ısınmıyor ise petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki yazımızda aşağıdaki sorularınızın cevaplamaya çalıştık. Lütfen aklınıza takılan konularda bizi aramaktan çekinmeyin.

Reglaj Ayarı Neden Yapılmalı?
Reglaj ayarının yapılmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Şimdi sizlere reglaj ayarı neden yapılmalı ve bu sorunu kolay bir şekilde nasıl aşmanız gerektiğini maddeler halinde sıralayacağız.

Doğalgaz petek ayarlarının yapılması evinizdeki bütün peteklerin eşit derecede ısınmasını sağlar
Reglaj ayarı doğalgaz sarfiyatını azaltır
Kombi içindeki sirkülasyon pompası, kombiye uzak olan peteklere su iletecek kadar yeterli olmuyor ise o zaman da reglaj ayarı yapılmalıdır.

Köşe Musluğu Ne işe Yarar?
Reglaj ayarı yaptığınızda alttaki musluklarla evde çocukların sürekli oynamaması için içerisinde vanası gizli olan radyatör köşe musluğu kullanmanızı öneriyoruz. Bu muslukların üzerinde yer alan tapa sayesinde musluğu açıp kapatmak evde bu işden anlayan kişiler sayesinde olur. Tapayı açtığınızda musluğun ayarını alyan anahtarla yapabilirsiniz. Sağlam dayanıklı musluklar bu problemi ortadan kaldırır. Musuluğu kimse açıp kapatamaz. Yaptığınız reglaj ayarınıda kimse bozamaz.

Kategoriler
Genel

Peteklerin Altı Isınmıyor, Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Peteklerin Altı Isınmıyor, Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Kalorifer petekleri, kombinin devir daim yaptığı sıcak suyun odaları ısıtmasını sağlarlar. Bazı durumlarda petek ısınmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa bu bir sorun olduğu anlamına gelir.

Petek Isınmıyor Ne Yapmalıyım?

Isınmayan doğalgaz peteği için ilk yapılması gereken vanalarını kontrol etmeniz. Vanalar saat yönünün tersine açılır. Eğer kapalıysa açarsanız petek ısınır.

Kombi basıncı kontrol edilir. Basınç belli bir seviyenin altına düşerse kombi arıza durumuna geçer. Kombinin göstergesine bakmayana kadar arıza durumunda olduğu fark edilmez. Kombi altındaki su takviye vanası açılır ve su takviyesi yapılır.

peteğin üstü sıcak altı soğuk, peteklerin yarısı soğuk
Peteğin Altı Neden Isınmıyor?

Kalorifer peteklerinden sadece bir tanesinin altı ısınmıyorsa, petekte hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır.

Havası alındıktan sonra da peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda bir petek temizleme makinesi yardımı ile peteğin temizlenmesi gerekir.

Bazı durumlarda, petek bağlantıları yanlış bağlandığı için istenilen verim elde edilmeyebilir. Bağlantıların değiştirilmesi gerekir.

Düşük ihtimallerden biri de, kalorifer peteğinin vanasında bulunan conta tıkanıklığa sebep olur.

Kombiye yakın olan petek ısınıyor ama uzaktaki peteklerin alt kısmı ısınmıyorsa, reglaj ayarı yapılmalıdır. Reglaj ayarı sorununuzu çözecektir.

Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde sıkıntı yaşanabilir. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir.

Isıtma tesisatında bulunan bir kaçakta peteklerin altının ısınmamasına neden olabilir. Bu durumda termal kamera ile tesisat kontrol edilmeli ve kaçak tespit edilmelidir.

Kategoriler
Genel

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyız?

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyız?

Kombi çalışıyor petekler ısınmıyorsa bu durumun bir kaç farklı sorundan kaynaklandığını belirtmek isteriz. Bu sorunların bazılarında kombi çalışıyor petekler ısınmıyor olabileceği gibi birden fazla sorun da aynı anda meydana gelebilmektedir.

Kombi çalışıyor petekleri ısıtmıyorsa bu sorun birkaç farklı sebepten kaynaklanıyor olabilir;
Doğalgazdan kaynaklı sorun,
Kombi basıncından kaynaklı sorun,
Kombi filtresinden kaynaklanan sorun,
Peteklerden kaynaklanan sorun,
Kalorifer borularından kaynaklı sorun
Olmak üzere bir kaç farklı sebepten ötürü kombi çalıştığı halde petekleri ısıtmıyor olabilir. Bu sorunları tek tek inceleyelim.

Doğalgazdan Dolayı Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
Bilindiği gibi kullandığımız kombiler doğalgaz ve elektrik birleşimi ile çalışan makinelerdir. Elektrik veya doğalgazdan herhangi biri eksik olursa kombi çalışmaz. Elektrikle ilgili bir sorun olması durumunda, kombi gösterge paneli kapanır ve elektrik olmadığını rahatlıkla anlarız.

Doğalgaz kesintisi durumunda ise gösterge paneline bakılmazsa, kombinin çalıştığını sanabilirsiniz. Oysa gösterge panelinde bir ikaz göstergesi belirir, dikkat edilmezse kombinin çalıştığı zannedebiliriz. Bu gibi durumlarda gösterge paneline dikkatli bakılmalıdır. Doğalgaz ikaz işareti varsa, doğalgaz vanasının açık olduğundan emin olmalıyız. Doğalgaz vanasını açtıktan sonra sorununuz çözülecektir. Bazı kombi markalarında, gaz vanasını açtıktan sonra kombiyi yeniden başlatmanız gerekebilir.

Kombi Basıncından Dolayı Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
Kombiler, kalorifer sistemi içindeki suyu ısıtarak peteklere gönderilmesi ile çalışır. Bu işlem kombi açık olduğu sürece devam eder.

Kalorifer sisteminin içinde bulunan suyun basıncı belli bir seviyenin altına düşmemelidir. Düşmesi durumunda kombi pompası gereksiz yere enerji harcayacaktır. Ancak kombi üreticileri, kombi pompasının gereksiz yere çalışmasını engellemek için güvenlik önlemi almışlardır. Kombi basıncı belli bir seviyenin altına düşerse, kombi çalışmayı durdurur. Bu güvenlik tedbiri standart olarak bütün kombilerde bulunmaktadır.

Kombi çalışıyor petekler ısınmıyorsa kombi basıncını kontrol etmelisiniz. Çünkü kombi basıncı düşerse kombi gösterge paneline bakmadığınız sürece fark edemezsiniz ve kombi çalıştığı halde petekler ısınmıyor sanırsınız.

Kombilerin altında, su takviye vanası bulunmaktadır. Su takviye vanasını saat yönünün tersine çevirerek kombi basıncını 1,5 bar seviyelerine getirebilirsiniz. Kombi basıncını uygun değerlere getirdikten sonra kombiyi tekrar çalıştırmanız gerekebilir. Böylece petekler ısınmaya başlar.

Kombi basıncı dışında, kombi termostatından kaynaklı bir sorunda söz konusu olabilir. Kombi termostatı derecesi düşükse petekler ısınmaz. Bunun için kombi termostat derecesini yükseltmelisiniz.

Kombi Filtresinden Dolayı Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
Kombilerin altında kombi filtreleri bulunmaktadır. Filtrelerin görevi ise dönüş suyunun kombi içine yabancı cisimleri taşımasını engellemektir. Böylece kombiyi olası arızalardan korumaktadır.

Kombi filtresi uzun süre kontrol edilmezse yabancı cisimler birikip, suyun kombiye giriş kısmını tıkarlar. Tıkanıklık yüzünden suyun dolaşımı durur ve peteklerin ısınması mümkün olmaz. Siz kombi çalışıyor petekler ısınmıyor sanırsınız ancak suyun dolaşımı durmuştur bu yüzden petekler ısınmaz.

Kombi filtresinin çıkarılıp temizlenmesi gerekmektedir. Ancak kombi filtresini çıkarırsanız kombi içindeki su dışarı çıkacaktır. Öncelikle kalorifer tesisatı içindeki suyu boşaltmalısınız. Bunun için; bazı tesisat sistemlerinde banyoda veya balkonda su tahliye musluğu bulunur. Musluğu açarak kalorifer tesisatı içindeki suyu boşaltabilirsiniz. Su tahliye musluğu yoksa herhangi bir peteğin alt kısmında bulunan purjör vanasını açarak suyu boşaltabilirsiniz.

Kombinin altıda kolektör varsa, suyu boşaltmanıza gerek yoktur. Kolektörün, su giriş çıkış vanalarını kapatarak filtreyi çıkarabilirsiniz. Kombi filtresini diş fırçası yardımı ile çeşme önünde yıkayınız. Kesinlikle deterjan kullanmayınız.

Kombi filtresini temizledikten sonra, yerine takınız ve kombi suyunu boşaltmışsanız, kombi altında bulunan su takviye vanasını açarak, kombiye su ilave ediniz. Kombi bar göstergesini kontrol ederek 1,5 bar seviyesine gelinceye kadar su takviye vanasını kapatmayınız. 1,5 bar seviyesine geldikten sonra musluğu kapatabilirsiniz. Bu işlemleri yaparak peteklerin ısınmasını sağlayabilirsiniz.

Peteklerden Dolayı Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
Peteklerden kaynaklanan sorunlarda ilk bakılması gereken peteklerin vanalarıdır. Petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Hem giriş hem çıkış vanalarını kontrol ediniz.

Petek içinde dolaşan su, zamanla peteğin içinde tortu birikmesine sebep olur. Tortular dibe çöker. Bazen petek içinde, su çıkış kısmını tıkar. Tıkama meydana geldikten sonra petek ısınmaz.

Petek içindeki tortuların temizlenmesi için petek temizliği yaptırmanız gerekir. Ayrıca petek temizliği yapıldığı sırada (Alüminyum petekler hariç) petekler sökülmez, evinizde hiçbir tadilat çalışması yapılmaz.

Kalorifer Borularından Dolayı Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
Kalorifer tesisatının içindeki su zamanla peteklerin içinde tortu birikmesine sebep olduğunu belirtmiştik. Petek içindeki tortuların bir kısmı kalorifer borularının tıkanmasına da sebep olmaktadır. Tortu dışında sudaki kireçlenme de kalorifer borularını tıkayabilmektedir. Tıkanan kısım üzerinde ne kadar petek varsa bu olumsuz durumdan etkilenir ve ısınmaz. Kalorifer borularındaki tıkanıklık, kombinin hemen çıkış kısmında meydana gelmişse, daire içindeki bütün petekleri etkiler ve ısınmaz.

Kalorifer borularında meydana gelen tıkanıklıkları petek temizliği yaptırarak giderebilirsiniz. Petek temizliği sadece tıkanıklıkları açmakla kalmaz, sisteminizin korunmasına da yardımcı olur. Ayrıca kullanılan kimyasal ilaç sayesinde, kalorifer borularında meydana gelen kılcal çatlakların tamiri de mümkün olur.

Petek Temizliğinin Faydaları
Petek temizliği, 2 yılda bir yapılması gereken bakım çalışmasıdır.

Petek temizliği yaptırarak, kombinizin ömrünü uzatmış olursunuz. Sistem içindeki yabancı cisimler temizlendiği için kombi pompası, suyu daha rahat pompalar ve pompa daha az yıpranmış olur.
Petek temizliği sayesinde, peteklerin içindeki yabancı cisimler temizlendiği için daha az enerji ile yüksek verim elde edilir.
Petek temizliği kalorifer borularındaki yabancı cisimleri temizlemekle kalmaz aynı zamanda borularda meydana gelmiş olan çatlakları da onarmış olur. İlerde olası su kaçakları da önlenmiş olur.
Petek temizliği yapıldıktan sonra kombi filtresi de temizlenir. Böylece kombi filtresinin dolarak suyun akışını engellemesi önlenmiş olur.
Kombi tesisatının içindeki su değiştirilmiş olur ve suyun kireçlenmesi engellenir.
Petek temizliği sırasında kullanılan koruyucu kimyasal sayesinde, kombi eşanjöründe meydana gelen kireçlenme temizlenmiş olur.
Petek temizliğinin bir diğer faydası da şüphesiz peteklerinizin ömrünü uzatmasıdır.
Petek temizliğini ihmal etmeyin.